Алина Голубенко
о себе

Золота рибка

Людина з кожним роком дорослішає, і відповідно, стають складнішими життєві випробування. Часом думаєш, що деякі труднощі неможливо перебороти, або такі, самому з якими ніколи не впоратися. І тоді згадуєш золоту рибку, про яку читав у дитинстві. Правда, бажання були зовсім наївними.

Я часто замислююся над тим, щоб забажала, якби мала можливість стати “Брюсом всемогутнім” або джином. І виходить так, що мої бажання мають дві сторони щодо життєвого кругообігу.

Уявіть собі, що світ перетворився. Повністю. Змінилася суспільна мораль. Хвороби відійшли в історію. І люди всі насолоджуються здоровим щасливим життям як мінімум 100 років. Це середній показник тривалості життя. Як думаєте, наскільки корисним є таке бажання? Не будемо зауважувати на реальній можливості таких суттєвих змін. Звернемо увагу краще на те, чи позитивно будуть змінюватися відповідно показники інших сфер життя і загальний стан країни. Звісно добре, що люди перестануть хворіти. Маю на увазі такі серйозні захворювання, що загрожують життю і на сьогодні прогресують у своїй кількості випадків серед людей у всьому світі. Проте друга частина бажання – про середній показник тривалості життя 100 років. Щодо цього виходить треба забажати високий рівень економіки для кожної країни. У мене тоді вийде чотири бажання. А як відомо, їх може бути тільки три. Так вже склалося. Не будемо порушувати цей “закон”.

Однак, відправити хвороби в минуле все ж таки можна. Але ви подумаєте, що хіба тільки від хвороб люди помирають? А про це моє наступне бажання. Щоб здійснити його, в принципі, додаткового не потрібно, адже позбавитися тероризму, злочинності, вбивств, аварій, війн можна і за допомогою сучасних можливостей кожної країни, зокрема кожної людини. Йдеться мова про всі країни світу без виключення, відповідно, й їхніх громадян. Тоді довге життя стає реальним. До цих можливостей я віднесла б ще суспільну мораль і уважність, бо часто саме через це трапляються аварії. Проте вище йшлося, що суспільна мораль зміниться. І так, що тепер кожен піклується не тільки про своє благополуччя і своїх рідних, а ще й просто оточуючих людей. Уважність – похідне від моралі. Тому зміниться відповідно.

Третє бажання стосується свідомості. Свідомо, зі знанням обирати людину всього свого життя. Правда знання більш необхідні для того, щоб краще пізнати себе самого. А від цього вже залежить, наскільки точно зможемо ми знайти свою другу половинку. Адже насправді, вислів “протилежності зближуються”, який ввів соціолог Роберт Ф. Вінч, має силу у фізиці та хімії скоріше. Проте у житті діє інший закон. І чим більше закохані схожі у своїх потребах, ідеях, життєвих принципах, тим щасливішими є. Правильний вибір своєї половинки сильно впливає на кількість розлучень у кожній країні світу. Тому дійсно, пильніше придивляйтеся спершу до себе, і вже потім обирайте людину свого життя.

Я говорила про те, що не потрібно зважати на реальність цих бажань. Але згадаємо фільм “Секрет” Керін Артур, книгу Пауло Коельйо “Алхімік” і багато інших чудових прикладів, які доводять, що бажання наші можливо здійснити. Однак, все не так просто, як це робив актор Джим Керрі у фільмі. І коли поступово, але впевнено, з певною рішучістю кожен з нас зворушить найкращі якості в собі, можна говорити про нашу готовність втілювати бажання в реальність. А найкращими я вважаю ті, за допомогою яких зберігається здоров’я і щастя кожного, мир у світі, кохання.