Алина Голубенко
о себе

Таємниця мого імені

Цікавим, несподіваним, корисним відкриттям було для мене походження і значення мого імені. Цікавим тому, що захоплююся самопізнанням. І виявляється, що деякі літери, що стоять на початку імен, формують певну схильність до чогось. Наприклад, “Р” – до серцево-судинних захворювань, “С” – до скритності та обережності, “Б” – до упрямства. Парні дзвінкі приголосні в іменах стимулюють екстравертність, глухі ж, навпаки, інтравертність. Проаналізував за цими критеріями своє ім’я, вийшло, що я – екстраверт.

Взагалі ім’я людини – це певний код, що ідентифікує та впливає на характер. Індуси, наприклад, вважають, що ім’я – це мантра, певне співзвуччя, яке активно впливає на свідомість та підсвідомість. Що ж, в цьому таки щось є. Розпочну пошук “секретного коду” свого характеру.

У перекладі з давньонімецької Аліна означає “благородна”. У Гороскопах пишуть, що дівчина з цим іменем справжня фантазерка. Я не можу з цим не погодитися. Часом буває годинами дивлюся у небо та з хмарок малюю в своїй бурній фантазії різних тваринок, людей, навіть цілі картини та складаю епізоди. Іноді здається, що мозок зовсім не відпочиває, адже кожну хвилину щось вигадує та створює різні варіанти розвитку подій.

Також пишуть, що Аліна здібна і наполеглива, все схоплює на льоту, товариська, користується любов’ю однолітків, займається спортом. “Енергійна, смілива і весела. Вона легко знайомиться і швидко сходиться з людьми, тому має безліч друзів і гарних знайомих. Любить знаходитися в центрі уваги, і це їй легко вдається завдяки таланту оповідачки і вмінню зацікавити людей. Аліна зазвичай займається гуманітарними науками. Нерідко має артистичний і літературний таланти, пише вірші. Ця жінка здатна до мов і часом знає декілька, в тому числі, і рідкісних. При бажанні швидко досягає успіху в тому, за що береться. До грошей відноситься легко, швидко їх витрачає. Аліна багато читає, любить подорожувати. До речі, вона незамінна в роботі, пов’язаної з відрядженнями, а також зі спілкуванням. Аліна добре готує, але їй не подобається займатися прибиранням. Щодо хлопців, Аліна ревнива, здатна влаштувати істерику через дрібницю. Але чоловікові ніколи не буде нудно з нею. Аліна перестає зустрічатися, коли відчуває, що чоловік не здатний оцінити її, дати задоволення. Тому уважно і прискіпливо обирає партнера. Велике значення ця жінка надає тому, як веде себе чоловік, як тримається і як він одягається”. Варто звернути увагу на те, що ім’я тільки впливає на характер, а не формує його.

В одному з джерел було написано, що моє ім’я має фінське походження. І деякі риси фінського національного характеру я в собі знайшла. Одним з національних символів Фінляндії та найважливішою особливістю фінів є “сісу” – витривалість, залізна воля, прагнення досягати свого не за допомогою хитрості, а наполегливо використовуючи свої сили. Суть цього поняття можна висловити одним реченням, що, в принципі, і є девізом усіх фінів: “якщо щось повинно бути зроблено, то це буде зроблено, незважаючи ні на що”. Між іншим, є припущення, що саме тому фінська мова немає майбутнього часу – якщо щось сказано, то це вже можна вважати зробленим. У фінській культурі лінь вважають пороком.

Важливо те, що перед тим, як щось пообіцяти, фіни довго зважують всі деталі та обмірковують своє рішення, тому їм приписують “повільність”, яка насправді є, скоріш за все, обережністю й делікатністю.

Фіни, як і німці, відомі своєю пунктуальністю та серйозним ставленням до роботи, і поняття “якості” для них – це поєднання педантичної наполегливої праці з високим результатом. Я, наприклад, звикла віддаватися справі на 100 %.

А як вам фінська “небагатослівність”? Для них паузи під час розмови, що виникають через відсутність серйозної теми, – ознака поваги до співрозмовника, а мовчання у такому випадку є пріоритетнішим за потік “базікання”.

Фіни полюбляють рукостискання. Я теж.

Їх головний принцип – недоторканність особистого життя, тому не варто запитувати про зарплату, релігію та їх політичну приналежність. Оптимальні теми для розмови з фінськими знайомими – культура, історія, спорт, подорожі, музика. Фіни дуже гостинні, але це не заважає їм дотримуватися певної дистанції.

Не менш цікаві варіанти фінської інтерпретації імені Аліна: Aliina (Алііна), Alina (Аліна), зменшене – Alli (Аллі), Liina (Лііна). Спочатку це була коротка форма французького імені Adeline, яке пішло від давньонімецього імені Adela, скороченої форми давньонімецьких імен, які починалися з елемента adal – “благородний”.

Ім’я Аліна розповсюджене в багатьох країнах світу. Я помітила спільну рису майже для всіх – це скорочена форма від імені Adeline (Аделін).

Поринути в таємний світ свого імені – захоплююча подорож. А так, як Аліна любить подорожувати, буду готуватися до зустрічей з новими несподіваними відкриттями.